JaGu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İSMAİL GÜLLE TİM BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

YazarMesaj
JaGuaRmaN
Adminstratör
Adminstratör
JaGuaRmaN

Erkek Mesaj Sayısı : 518

İSMAİL GÜLLE TİM BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI Empty
MesajKonu: İSMAİL GÜLLE TİM BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI   İSMAİL GÜLLE TİM BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI EmptyCuma Ağus. 22, 2008 10:30 pm

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, 9 Eylül 2008'de gerçekleştirilecek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurulunda başkanlık için aday olduğunu duyurdu.
İsmail Gülle, TİM başkanlığına aday olduğunu açıkladığı toplantıya, İTHİB yönetim kurulu üyeleri ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile birlikte katıldı.

Tekstil sektörünün sorunlarını daha önce anlattıklarını ancak bu sorunların şimdi tüm sektörleri içine aldığını kaydeden Gülle, bütün bu sorunların farkında olarak birleştirici ve tüm sektörlerin temsil edileceği bir yönetim hedeflediğini belirtti.

Gülle, başkan seçilmesi halinde, “tek adam” yönetimi değil herkesin fikir ürettiği ve sadece bir kişinin çalışmadığı bir tarzı benimseyeceklerini vurguladı.

Son birlik seçimleri sonrası TİM'de bir değişim havası başladığını ifade eden Gülle, şunları kaydetti:

“İhracatçı mutsuz, kar yok, üretim sıkıntısı var, umutsuzluk var. Yabancı yatırımcıya gösterilen ilgi yerli üreticiye gösterilmiyor. Tekstilden otomotive, demir çelikten makineye kadar tüm sektörlerin derdi ortak. 2023 için konulan 500 milyar dolarlık hedefe ulaşabilmek için tüm bu sorunların çözümünde aktif rol oynayacağız.”

Gülle, seçimler öncesinde sadece tekstilin değil, pek çok birliğin desteğini aldıklarını ve diğer birlikleri de projeleriyle ikna edeceklerini bildirerek, şunları aktardı:

“Biz çekilmeyi düşünmüyoruz. Her şey sandıkta belli olur, seçim süreci sürprizlere açıktır. Sahip olduğum pozitif enerjim benim en büyük avantajım. Bu seçim son haftaya kadar daha çok matematik hesabı yaptırır.”

İsmail Gülle'ye destek vermek amacıyla basın toplantısına katılan Hikmet Tanrıverdi de, “TİM çatısı altında her türlü birlik var. Sadece tekstil olarak düşünmemek lazım. Ancak biz tekstil olarak kendi içimizde bölünmeyiz. İsmail Başkan, diğer sektörlerin desteğini de alacaktır” görüşünü ifade etti.
http://jagu.eniyiforum.net

İSMAİL GÜLLE TİM BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI
1 sayfadaki 1 sayfası